HomeTenez

tenez logo

Náhradní díly Tenez vám dodá společnost:

HXH s.r.o.
Sedmikrásková 2158/1
955 01 Topoľčany
Slovenská republika

Tel.: +421 911 511 555
E-mail: info@hxh.sk

IČO: 48309257
IČ DPH: SK2120126767

Historie Tenez

Dlouholetá tradice naší společnosti nás zavazuje k výrobě kvalitních výrobků, které splňují potřeby a očekávání našich zákazníků. Naše zkušenosti s výrobou zařízení pro potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl jsou dlouholeté a i nadále vyrábíme vysoce kvalitní zařízení, které splňuje požadavky našich zákazníků.

Počátky historie výroby spojené s dnešní společností TENEZ a.s. sahají do konce 19. století, kdy zde vídeňský podnikatel postavil malou textilní továrnu. Tuto továrnu pak v roce 1906 koupil český továrník z Brna, který zde otevřel tkalcovnu a postupně zaměstnával až 300 lidí

Společnost Eckhardt s.r.o. začala ve 30. letech 20. století rozšiřovat svou výrobu, přičemž vedení se ujal pan Vilém Eckhardt. Firma vyráběla různé předměty, včetně důlních masek, generátorů na dřevoplyn, konví na mléko, ohřívačů nádrží a chladičů do letadel. Ve 30. letech 20. století došlo v důsledku hospodářské krize k určitým změnám ve firmě, pan Vilém Eckhardt odkoupil výrobu a rozšířil ji. Výroba společnosti se pak rozšířila o protiplynové masky, civilní a vojenské masky, generátory na dřevoplyn, konve na mléko, ohřívače nádrží a chladiče pro letadla.

V říjnu 1945 byla továrna znárodněna a postupně se zaměřila na výrobu zařízení pro potravinářský a chemický průmysl. V roce 1956 byla v Chotěboři zahájena výroba smaltovaných výrobků.

V roce 1965 byl založen státní podnik CHEPOS s.p. Brno a závod v Chotěboři se stal jedním z jeho závodů.

V roce 1968 se Chotěbořský závod osamostatnil a byl přejmenován na Chotěbořské strojírny, národní podnik.

V roce 1992 byly Chotěbořské strojírny privatizovány a vzniklo pět nástupnických subjektů. Jedním z těchto subjektů je TENEZ a.s.

Společnost TENEZ a.s. vyrábí vysoce kvalitní celosvařované deskové výměníky tepla již více než 30 let a dodává do závodů po celém světě výrobky, které splňují nejnáročnější požadavky. Spolupráce společnosti s německou rodinnou firmou W. Schmidt- Bretten začala na počátku 90. let a trvá dodnes, a to i přes různé změny vlastníků na obou stranách. V posledních letech se společnost TENEZ a.s. zaměřila zejména na nerezové oceli, různé austenity, super austenity, niklové slitiny včetně hastelloy, tantal a titan.

Produkty Tenez

tenez produkty
Deskove celosvarovane vymeniky tenez
vymenik tenez