HomeKelvion

kelvion logo

Náhradní díly Kelvion vám dodá společnost:

HXH s.r.o.
Sedmikrásková 2158/1
955 01 Topoľčany
Slovenská republika

Tel.: +421 911 511 555
E-mail: info@hxh.sk

IČO: 48309257
IČ DPH: SK2120126767

Náhradní díly Kevlion

Původ našeho podnikání v oblasti výměníků tepla sahá až do roku 1920, kdy Otto Happel založil GEA jako Gesellschaft für Entstaubungs-Anlagen‘. Během prvních desetiletí společnost výrazně rozšířila své aktivity v oblasti výměníků tepla a stala se prvním inovátorem v tepelném inženýrství a určovatelem technologických standardů. V roce 1999 koupila GEA společnost mg technologies AG (nástupce Metallgesellschaft), která byla v roce 2005 přejmenována na GEA Group AG. V roce 2010 sdružila GEA všechny své aktivity v oblasti výměníků tepla do jednoho segmentu („HX“). V roce 2014 koupil GEA Heat Exchangers fond Triton.

S novým názvem byla hlavní činnost bývalého segmentu výměníků tepla GEA formálně oddělena od GEA Group AG a píše svou vlastní historii jako Kelvion. Ostatní segmenty divize tepelných výměníků nyní fungují pod svými vlastními názvy: DencoHappel (bývalá divize úpravy vzduchu) a Enexio (bývalá divize Power Cooling Solutions).

Historie Kelvion

Jméno Kelvion vzdává hold lordu Kelvinovi (1824 – 1907). Lord Kelvin formuloval zákony termodynamiky a absolutní jednotky teploty jsou na jeho počest uvedeny v kelvinech.

1920: ZALOŽENÍ GEA V BOCHUM OTTO HAPPEL SR. (NAROZEN 1882)

Společnost GEA, zkrácená z původního německého názvu společnosti „Gesellschaft für Entstaubungs-Anlagen mbH“, založená 2. února 1920, byla dílem muže, který byl podnikatel srdcem i duší, muž nadaný výjimečným technickým rozhledem a naplněný touhou po průkopnických technických inovacích.

1935: VZDUCHEM CHLAZENÝ KONDENZÁTOR – TECHNICKÝ MILNÍK

V roce 1935 začal Otto Happel ve spolupráci s inženýrem Dr. Kurtem Langem vyvíjet vzduchem chlazené kondenzátory pro stacionární parní turbíny.

60. LÉTA: ZALOŽENÍ MNOHO SPOLEČNOSTÍ V ZAHRANIČÍ

Zvýšená poptávka po závodech a zařízeních GEA spolu s rostoucí poptávkou po místní výrobě vedly v 60. letech k založení mnoha společností v zahraničí. “James Howden – GEA Ltd.”, joint venture společnost později přejmenovaná na “GEA Airexchangers Ltd. London”, s výrobním závodem v Severním Irsku, byla založena v Glasgow v roce 1961. V roce 1963 následovalo založení “GEA Scambiatori di Calore Rrl” v Itálii a společnosti GEA Warmtetransport B.V. V Nizozemsku. Ve stejném roce „GEA Airexchangers, Inc.“ byla založena v New Yorku. V roce 1964 španělská dceřiná společnost „Compania GEA Iberica S.A. byla založena v Burgosu s výrobou později v Yurre u Bilbaa, aby překonala celní bariéry. V roce 1969 koupila společnost GEA Luftkühler GmbH & Co. 85 % akcií společnosti „Renzmann & Grünewald KG“ v Monzigen an der Nahe, později se stala specializovaným výrobcem vodou chlazených chladičů transformátorů.

70. LÉTA DALŠÍ EXPANZE MEZINÁRODNÍHO PODNIKÁNÍ.

Inženýrská společnost „GEA Power Cooling Systems, Inc. V San Diegu, Kalifornie, USA (1977) a výrobní společnost „GEA Rainey Corp. V Tulse, Oklahoma, USA (1978) byla uzavřena první fáze expanze v USA. Ve druhé polovině roku 1970 byly založeny nebo převzaty takové společnosti jako „GEA Aircooled Systems Ltd.“, Jižní Afrika (1975), „GEA do Brasil Intercambiadores Ltda“. (1976), “GEA Power Cooling Systems, Inc.”, San Diego, Kalifornie, USA (1977), “GEA Rainey Corp.”, Tulsa, Oklahoma, USA (1978) a “GEA Ergé-Spirale SA”, Francie ( 1978).

90. léta 20. století: DALŠÍ AKVIZICE V EVROPĚ

Politické otřesy ve východní Evropě učinily tuto oblast zvláště zajímavou pro západoněmecký průmysl. GEA využila příležitosti v roce 1992 a koupila společnost EGI Contracting/Engineering Rt. V Budapešti v Maďarsku (suché chlazení v elektrárnách) a „LVZ as.“ v Liberci, Česká republika (topení, ventilace a klimatizace a vzduchové filtry). Tyto akvizice se týkaly společností z oblasti tepelné a energetické techniky a techniky úpravy vzduchu a chlazení, tedy tradičních oborů GEA.

2015: KELVION – ZMĚNA ZNAČKY VE VÝMĚNĚ TEPLA

V srpnu 2015 zahájil bývalý segment výměníků tepla GEA svou novou značku s přechodnou fází. V této fázi se segment zpočátku soustředil na svou hlavní činnost, která poskytovala zákazníkům vedení a důvěru v průběhu desetiletí – a na své zaměstnance, kteří vyvíjejí produkty, přesně je vyrábějí a distribuují po celém světě. Cíl: Poskytnout oběma neutrální pole působnosti, aby mohl vzniknout dojem nové firemní osobnosti, nezávisle na jménu značky a logu. Obě skupiny mohly vizuálně objevit kreativní podobu nové osobnosti.

V listopadu 2015 se bývalý segment výměníků tepla GEA s novým názvem formálně oddělil od skupiny GEA a píše svou vlastní historii jako Kelvion.

Produkty Kelvion

Air Cooler Kelvion
Shell Tube Process Kelvion
Kelvion NT Gasked Cooler
Cooling Tower Kelvion
Air Dryer Kelvion
Kelvion Transformer Oil Air Cooler